Birkaç sihirli kelime..

İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerinden biri düşünen bir varlık olması. Düşünmek.. Bazen öylece, hiçbir sınırlayıcıya takılmadan, öylesine, derin derin düşünmek. Geçmişi ya da geleceği, şimdiyi veya hiç yaşanmamış olanları, yaşanmasına imkan olmayanları veya yaşanılmaması gerekenleri..

Hayal kurmak, beyin fırtınası yapmak, beyni daha fazla çalıştırmak ve bir hedef doğrultusunda adım atmak. Bazen hedefe ulaşıp ulaşmayacağını sorgulamadan, şeksiz - şüphesiz ve fakat çabalamak!

Çalışmak.. Bazen sırf bir data elde etmek için, bazen para kazanmak için, bazen bir hobi için. Bazen kendini geliştirmek için. Her zaman bir şey kazanmak için çalışılmaz. Bazen kaybetmek için de çalışılır. Kazanmanın veya kaybetmenin bir amaç olmaktan ziyade yeni çalışmalara ilham verebilmesi ve bu bağlamda yeni çalışmalara yelken açmaya bir araç olması için çalışmak..

Bir vizyon, misyon, amaç, gaye edinmek.. Kısa,orta ve uzun vadeli hedefler belirlemek. Hayatı bir yarış atına ya da yatış alanına dönüştürmeden, amaçsızca veya sapkınca emellerden uzak bir şeyler için koşturmak.

Keşfetmek.. Bazen kendini, bazen dünyayı, bazen eşini, dostunu, çocuklarını, yaratıcıyı, işini, gücünü, fikirlerini, düşüncelerini, hatta keşfetmeyi!

Yorumları Göster