Kuşlar sadece uçar, kalem sadece yazar (?)

Kuşlar sadece uçar, kalem sadece yazar (?)

Mimar sadece proje çizer, gazeteci sadece yazar, spiker hiçbir yorum katmadan sadece sunar, karga sadece uçar, ev hanımı sadece yemek yapar, bulaşık yıkar...


Bazı beyinsizlerin, kör gözlüğünü çıkarmak istemez tavırları oldukça sinir bozucu. Udemy'de mesleğimle alakalı kurslarım olduğunu takip edenler bilir. Bilmeyenler için şu linkten bakmalarını öneririm.

Yaklaşık 3000'e yakın öğrenci var. Bunların %85 - 90 belki daha fazlası pozitif yorum, düşünceye sahipler. Çünkü youtube dahil hiçbir yerde bu bilgiler yer almıyor. Alsa da bu kadar detaylı ve dizin niteliğinde bir içeriğe sahip değil.

Dijital itibar yönetimi ve klavye silahşörleri

İlk paragrafta söylediğim şeylerin ne anlama geldiklerini şimdi daha iyi anlayabileceksiniz.

Bu kurslarda dediğim gibi güzel ve faydalı şeyler paylaşıyorum. Minnet borcu olan arkadaşlar, ne olur Kayseri'ye yolun düşerse bize uğra misafirim ol diyenlerden tutun bin duayı bir edenlere kadar memnun bir kitlem var.

Para da kazanıyorum elbet. Vergisini de veriyorum. Satışlar çok dengesiz, bazen artıyor, bazen azalıyor. Kursun daha fazla kişiye ulaşması için mimarın günlüğü dışında hiçbir tanıtım kanalı , satış ortaklığı veya reklam kullanmıyorum. Kulaktan kulağa satış politikası ve fiyatı uygun tutarak elde ettim bu başarıyı.

Bazı yorumlara çok gülüyorum 🤣

Önceleri sinir olurdum artık gülüp geçiyorum. Seviyesiz olanları ihlal bildir yoluyla udemy yetkilileri ile paylaşıyorum.

Geçen farketmemişim 5 gündür yayında olan bir yoruma rastgeldim tesadüf eseri. Yorumda mimar mı tekniker mi olduğum belli olmadığından bahsediyor arkadaş. Tekniker arkadaşları küçümseyen, aşağılayıcı bir ifade tekniği kullanmış. Çok yazık.. Öyle tekniker arkadaşlar var ki ağzınız açık kalır 1000 tane mimarı cebinden çıkarır. Neymi efenim bazı projeleri upload etmemişim. Telif nedeniyle olduğunu anlamayacak kadar aptal.. Müelliflik nedir, ne değildir bir haber.. Başkalarının projeleri üzerinden ders anlatmak senin bu seviyesiz yorumundan çok daha kalite kokan bir harekettir kardeşim.

En komiği de beni google'da arattırmış klibime rastlamış. Şarkıcımıymışım mimarmıymışım belli değilmiş 🤣🤣 Niye ben şarkı sözü yazdığımı, klip çektiğimi, hobi olarak gitar, bağlama çaldığımı aynı zamanda webmaster ve blogger olduğumu da kişisel blogumda yazıyorum oysaki.. Bunların utanılacak şeyler olduğunu pek sanmıyorum. Adam soyadını bile paylaşmamış mimar erdem yazıyor sadece yorum kısmında.

Olmamış erdem, pek erdemli bir yorum olmamış. Dahası adının başındaki titri hak ettiğinden eminmiyiz?

Neyse lafı uzatmayayım sadede geleyim.

İnsanlar meslekleri dışında da şeylerle ilgilenebilmeli. Bu normal olmanın ötesinde farklı bakış açıları kazandırır. Hayata tutunmanızı güçlendirir, heyecan ve bekleme noktaları dediğim eşikler kazandırır.

Yorumları Göster