29 Mayıs 2021 · kişisel gelişim

Yeni bir dil öğrenmek..

Dil öğrenmek insan beynini geliştiren ve taze tutan en önemli şeylerden biri. Belki de en iyisi. Prof. Dr. Sinan Canan hocanın bir televizyon programında hafızayı, beyni, sinirlerimizi geliştirmenin 2 önemli yolu var dediğini hatırlıyorum. Bunlardan biri taşınmak, diğeri bir dil öğrenmek.

Bu bağlamda geçtiğimiz 1 2 yıl içerisinde yine yeni yeniden ingilizce öğrenmeye başladım başlıklı yazımda paylaşmıştım bi ara ingilizceye yönelmiştim ama bir sürenin sonunda sıkılarak motivasyonumu kaybedip bırakmıştım. Şimdi ise Arapça öğrenmeye karar vermemin ardından yaklaşık 3 hafta geçti.

Temel düzey arapça öğrenmeye başladım. Bu noktada özel bir çaba ve özel ders alarak yoluma devam ediyorum. Kuran biliyor olmamın verdiği avantaj, müslüman olmamız, doğduğum ve büyüdüğüm coğrafya itibariyle doğu, ortadoğu ve uzakdoğu coğrafyasında yaşamamızın avantajlarını da kullanarak bu dil öğrenme maceramda şuan fena da olmayan bir motivasyonla devam etmekteyim.

Kim bilir.. belki de ilerleyen yıllarda farklı maceralar bizi bekliyor olabilir.

Birşeyler öğrenmek, araştırmak, uğraşmak, didinmek hayatın bir parçası oldu benim için. Herşeyi para kazanmak için yapar olduğumuz bu dünyada, bir şeyleri de kendimiz ve geleceğimiz için yapmak gerek. Neresinden başlasanız kâr..

Arapçaya ve araplara karşı bir ön yargının, bağnaziyet düşüncesinin ve at gözlüğünün bir kenara bırakılarak ilim öğrenmek çabasıyla giriştiğim bu yolda bana şans dileyiniz :)

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.. Başka bir yazıda görüşmek üzreeee!

  • LinkedIn
  • Tumblr
  • Pinterest
  • Pocket